Wybierz odpowiedni pastorał myśliwski

Przygotowując się do polowania należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który nie tylko będzie praktyczny, ale również trwały. Jednym z elementów wyposażenia myśliwego jest pastorał myśliwski, czyli podpora pod broń.

Rodzaje pastorałów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pastorałów składających się z jednej, dwóch lub trzech podpór. Z tego względu określane są one jako monopody, bipody oraz tripody. Większa ilość podpór przekłada się bezpośrednio na większą stabilność, ale też na większą wagę.

Pastorał myśliwski może być wykonany z różnych materiałów, natomiast ze względu na swoje właściwości największą popularnością cieszą te wykonane z aluminium. Zapewnia ono niską wagę sprzętu. Dostępne są również pastorały wykonane z wysokogatunkowego, lekkiego drewna.

Najważniejsza jest cisza

Wybierając pastorał myśliwski, należy pamiętać o jego użytkowaniu w praktyce. Prócz stabilności i wytrzymałości każdy sprzęt myśliwski powinien odznaczać brakiem emitowania hałasu. Wybierając pastorał niskiej jakości możemy być zmuszeni w czasie polowania do wkładania palców pomiędzy nóżki pastorału powstrzymując hałas.

Dlatego należy zainwestować w pastorał myśliwski, który będzie posiadał odpowiednie zabezpieczenia, jak pianka uniemożliwiająca nóżkom pastorału uderzanie o siebie lub zamki i pierścienie czyniące sprzęt niemal bezdźwięcznym. Konieczne są również odpowiednie gumowe stopki wyciszające rozkładanie.