Łuk bloczkowy – jaki majdan wybrać?

Majdan to jeden z tych niewielu elementów łuku bloczkowego, który ma bezpośredni kontakt z łucznikiem, dlatego też koniecznie musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakimi parametrami powinien charakteryzować się porządny majdan.

Wysokiej jakości majdan dla profesjonalnych łuczników

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że majdan powinien być bardzo sztywny. W żadnym wypadku nie może on samodzielnie wyginać się podczas naciągania łuku bloczkowego. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim przy bardzo mocnych łukach myśliwskich, w których to naciąg może dochodzić nawet do 90 funtów. Nie można zapominać także i o tym, że solidny majdan musi być również bardzo lekki, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można utrzymać go w jednej ręce.

zdjęcie łuku bloczkowego

Majdan z zamkniętym oknem

Porządny łuk bloczkowy jak te sklepowe modele posiada najczęściej majdan z zamkniętym oknem. Mowa tutaj o topowych modelach, które cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Producenci z roku na rok oferują swoim klientom coraz to nowsze łuki, które znacząco różnią się konstrukcyjnie od swoich poprzedników. W przypadku majdanów technologia praktycznie nie zmienia się od lat. Osoby, które nie czują się na siłach i nie wiedzą jaki majdan wybrać na start powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Najlepiej w razie możliwości wypróbować kilka modeli, które nas interesują, dzięki czemu będzie można kupić wysokiej jakości łuk bloczkowy, który będzie nam służył na wiele lat.