Jak działa paralizator?

Wiele jest sposobów na to, aby obronić się przed atakującym na ulicy napastnikiem. Wielu ekspertów w tej dziedzinie twierdzi jednak, że nie ma niczego lepszego od latarki z paralizatorem. Jak dokładnie działa to urządzenie i czy faktycznie warto je posiadać? A może jednak stanowi zbyt duże zagrożenie dla napastnika i można nieumyślnie wyrządzić mu szkodę, co stanowić będzie problem i dla nas?

Jak działa paralizator?

Latarka z paralizatorem to urządzenie, którego zasada działania jest niezwykle prosta. Urządzenie to za sprawą ogromnych kondensatorów gromadzi potężny ładunek napięcia, który w stosownej chwili uwalniany jest na napastnika. Powoduje to czasowe sparaliżowanie jego mięśni, co skutecznie ograniczy zagrożenie z jego strony.
Wiele osób uważa, że takie urządzenie jest niebezpieczne dla zdrowia i dlatego nie poleca się jego używania. Jest to oczywiście ogromna przesada, ponieważ paralizator jest urządzeniem stosunkowo bezpiecznym i z całą pewnością nie wyrządzi się nim nikomu szkody na zdrowiu.

Czy warto go mieć?

Wszystko to powoduje, że taki paralizator jest bardzo mocno polecanym dodatkiem do codziennej zawartości kieszeni w kurtce lub też damskiej torebki. Zajmuje bardzo mało miejsca, jest lekki, łatwy w użyciu, a co najważniejsze niezwykle skuteczny, co powoduje, że stanowi niezwykle dobry środek nie tylko obronny, lecz także odstraszający i zwiększający pewność siebie osoby się broniącej. Z całą pewnością warto go mieć, bez względu na negatywne komentarze niektórych osób.