Czym się kierować wybierając wiatrówkę?

Wybór wiatrówek na polskim rynku jest bardzo szeroki. Wiatrówki podzielić można na kilka kategorii w zależności od tego, jaki napęd został w nich zastosowany.

Urządzenia sprężynowe
Pierwszym i jednym z najpopularniejszych typów wiatrówek są te sprężynowe.W tym typie prym wiodą te klasyczne łamane, które przypadną do gustu zarówno profesjonalistom jak i amatorom strzelectwa. Dla bardziej już zaawansowanych poleca się zapoznanie z właściwościami wiatrówek z naciągiem dolnym lub bocznym.

Kaliber ma znaczenie
Wybierają wiatrówkę należy zastanowić się nad tym, jaki kaliber w naszym przypadku będzie najlepszy ( na rynku dostępne są modele o kalibrach 4,5 m, 5,5 mm oraz 6,35 mm, przy czym te pierwsze cieszą się zdecydowanie największa popularnością). Im większy kaliber tym większe, a co za tym idzie cięższe pociski, które znacznie trudniej jest wprawić w lot po odpowiedni torze wprost do celu.

Celownik optyczny czy warto?
Celownik optyczny to nie mały wydatek, jeśli chodzi o wybór dodatkowych akcesoriów do wiatrówki. dlatego też warto się w niego wyposażyć tylko wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pewni, że oddawać będziemy strzały z pewnej stosunkowo dużej odległości (z pewnością większej niż 15-20 metrów). Jedynie w takim przypadku inwestycja w celownik optyczny naprawdę będzie miała sens. Dzięki niemu cel nie jest zasłaniany przez lufę wiatrówki, co znacznie ułatwia oddanie bardzo precyzyjnego celu.