Broń na kulki gumowe – skuteczna w samoobronie?

Chcąc zadbać o własne bezpieczeństwo powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do samoobrony. Wbrew pozorom w Polsce zgodnie z prawem można nabyć więcej urządzeń i sprzętów służących legalniej obronie koniecznej, aniżeli powszechnie się uważa. Oprócz popularnego gazu pieprzowego i paralizatora zgodnie z prawem możemy nabyć też różnorodne pistolety na kule gumowe.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Pistolety na kulki ( https://www.protarget.com.pl/pol_m_Samoobrona_Bron-na-kule-gumowe-502.html ) są stosowane najczęściej w firmach ochroniarskich. Siła wystrzału kuli w klasycznych modelach nie przekracza 17 dżuli co w praktyce oznacza, iż uderzenie kuli w korpus sprawi dużą ilość bólu równocześnie nie stwarzając zagrożenia uszkodzenia ciała.

Dzięki temu nie musimy obawiać się oskarżeń o przekroczenie granicy obrony koniecznej. Jedyną rzeczą, o jaką musimy zadbać jest niecelowanie w głowę napastnika. Ból towarzyszący uderzeniu kuli z pistoletu będzie wystarczający, aby zapobiec kontynuacji ataku.

Różne modele

Pistolety kulkowe nie należą do najtańszego sprzętu służącemu samoobronie, aczkolwiek są jednym z najskuteczniejszych rozwiązań oraz znajdują różnorodne zastosowania rekreacyjne. Na rynku dostępne są karabinki, strzelby pneumatyczne, rewolwery i pistolety. Najtańsze modele są dostępne od 300 PLN.

Cena najdroższych strzelb pneumatycznych do już kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy, że broń można używać w celach rekreacyjnych. Zakupując tarczę oraz większą ilość gumowych kult możemy zagwarantować sobie ciekawie spędzone popołudnie. Ponadto używanie pistoletów na kule gumowe może być początkiem dłużej pasji.